kozak_pravdorub (kozak_pravdorub) wrote in ru_polit,
kozak_pravdorub
kozak_pravdorub
ru_polit

Улыбаемся и машем

Приблизно так можна охарактеризувати політику Української держави. Точніше сказати - поведінку людей, які уособлюють цю саму державу. І хоча жопу, що насувається  бачать вже навіть нагорі, корпоративна партійна етика поки виявляється сильнішою за громадянський обов'язок і любов до батьківщини.
Хоча іноді трапляються збої. Ось депутат Вадим Денисенко з БПП днями накатав в своєму фейсбуці постець про те, що Україна перетворюється на колонію Заходу. Однак, незабаром довелося йому ловити горобця і видаляти написане. майже те ж саме говорить і київський політтехнолог Дмитро Раїмов. А всі ці бурління викликали недавні слова посла США про те, що він бачить Україну в якості аграрної наддержави. Ясна річ, що після недовгих пошуків ніхто не зміг знайти жодної бананової сверхреспублікі. Та й працювати на полях, у звиклих до офісного комфорту діячів, бажання немає ну ніякого абсолютно. Ось тому і починають вони потроху здіймати бучу.
А тим часом США надали Україні право на безмитне ввезення товарів. Перш за все - продуктів харчування та іншої сировини (повний список можна побачити тут). І надали цих квот ... аж на цілих 200 мільйонів доларів! Оце успіх так успіх! Для порівняння, обсяг експорту українських товарів (більшість з яких не обкладалися митом) до сусідньої Росії в 2013-му році становив 15 мільярдів доларів, що в 75 разів більше. І навіть зараз обсяг експорту в РФ тримається на позначці 3,6 млрд. доларів. Оце так преференції від партнерів. Правда, щоб підсолодити пігулку, зараз багато розповідають про те, що безмитна торгівля з США автоматично відкриє українським товарам двері практично на всі ринки. Доречі, в 2016-му році квоти безмитної торгівлі в рамках ЗВТ з Євросоюзом Україна практично повністю вичерпала за два місяці.
Загалом, куди не подивишся - всюди така халепа. І це чудово розуміють люди, які керують країною. Але здається мені, що політична доцільність і далі буде переважати над здоровим глуздом, дозволяючи всім зацікавленим сторонам продовжувати досягати поставлених цілей - кому геополітичних, кому - суто меркантильних. А що буде з Україною ... та кого це цікавить.


[Перевод на русский]Улыбаемся и машем. Примерно так можно охарактеризовать политику Украинского государства. Точнее сказать - поведение людей, олицетворяющих это самое государство. И хотя надвигающаяся жопа видна уже даже наверху, корпоративная партийная этика пока оказывается сильнее гражданского долга и любви к родине.

Хотя иногда случаются сбои. Вот депутат Вадим Денисенко из БПП на днях накатал в своем фейсбуке постец о том, что Украина превращается в колонию Запада. Однако, в скором времени пришлось ему ловить выпущенного воробья и удалять написанное. Ему же киевский политтехнолог Дмитрий Раимов. А все это бурление вызвали недавние слова посла США о том, что он видит Украину в качестве аграрной сверхдержавы. Понятное дело, что после недолгих поисков никто не смог найти ни одной банановой сверхреспублики. Да и работать на полях, у привыкших к офисному комфорту деятелей, желания нет ну никакого абсолютно. Вот потому и начинают они понемногу роптать.

А тем временем США предоставили Украине право на беспошлинный ввоз товаров. Прежде всего - продуктов питания и прочего сырья (полный список можно посмотреть здесь). И предоставили этих квот...аж на цельных 200 миллионов долларов! Вот это успех так успех! Для сравнения, объем экспорта украинских товаров (большинство которых не облагались пошлинами) в соседнюю Россию в 2013-м году составлял 15 миллиардов долларов, что в 75 раз больше. И даже сейчас объем экспорта в РФ держится на отметке 3,6 млрд. долларов. Вот так преференции от партнеров. Правда, чтобы подсластить пилюлю, сейчас рассказывают о том, что безвизовая торговля с США автоматически откроет украинским товарам двери практически на любые рынки. К слову сказать, в 2016-м году квоты по беспошлинной торговле в рамках ЗСТ с Евросоюзом Украина практически полностью исчерпала за два месяца.

В общем, куда ни кинь - везде клин. И это отлично понимают люди, которые управляют страной. Но только кажется мне, что политическая целесообразность и дальше будет преобладать над здравым смыслом, позволяя всем заинтересованным сторонам продолжать достигать поставленных целей - кому геополитических, кому - сугубо меркантильных. А что будет с Украиной...да кого это интересует.
Subscribe
Buy for 80 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments