kozak_pravdorub (kozak_pravdorub) wrote in ru_polit,
kozak_pravdorub
kozak_pravdorub
ru_polit

Чи має музика закривати очі на фашизм, або Слухняне стадо, що йде під сопілочку (с переводом)

Дуже заздрю тим, хто побував на концерті Within Temptation - було багато роботи, і нажаль не вдалося відлучитися. Якщо хтось був у Стереоплазі позавчора, поділіться враженнями.

Я хотів би на цьому прикладі підняти одне важливе питання, яке не дає мені спокою. Ми з моїм другом обговорювали цю і подібні ситуації з музикантами, і він поділився зі мною корисними думками і наштовхнув мене на роздуми, які зараз спробую розповісти вам.

Розкажу передісторію. Within Temptation мали приїхати до Києва ще у жовтні 2014 року, але тоді скасували свій виступ у зв’язку з політичною ситуацією в Україні. Цитую, яку інформацію надала їх прес-служба:

«Перенесення концерту - вимушена міра, в якій відображена позиція музикантів та менеджменту колективу. Державні органи Нідерландів настійно рекомендують своїм громадянам відмовитися від відвідування України до припинення військових дій на території країни, - особливо, після трагічної загибелі десятків громадян Нідерландів на борту «Боїнга - 777».

«Дуже прикро, що нам доводитися робити це, але оскільки політична ситуація в Україні все ще нестабільна, і немає 100% впевненості в безпеці іноземців, що приїжджають в країну, в нас немає іншого вибору, окрім як відкласти концерт, запланований в Києві.
Ми дуже любимо виступати в Україні, і з нетерпінням чекаємо цього концерту, але після аналізу ситуації в країні і переговорів з нашими державними органами, нам довелося прийняти рішення відмовитися від виступу на цей раз, і перенести наше шоу на 31-березня 2015 року».


Якщо не бачу, значить немає

Знаєте, що мене тут засмучує… Що скасування концерту в Києві відбулося не через те, що в іншій частині країни вмирають тисячами люди, не як протест проти війни, проти того, що влада країни коїть злочини проти свого ж народу, що влада закриває очі на фашистські батальйони і навіть сама скеровує їх і користується їх послугами, що сама ж продукує взрощення націоналістичної свідомості, а місцями навіть такої, що наближається до фашистських поглядів, тощо. Ні, просто через те, що їм небезпечно зараз їхати до України. Ну і, звичайно, їхнім фанам, хто ж сумнівається у цьому.

Це їх вибір, звичайно. Вони мають на нього право. В мене інше питання. Чи є в нас підстави для того, щоб засуджувати таку їхню позицію? Я дійшов до висновку, що так.

Багато хто з людей мені скаже - є музика, яка далека від політики. Ось, наприклад, як ця група, Within Temptation, в якої немає творчості на подібну тематику, вони роблять дуже красиву особисту лірику, до чого тут війна? Ви, хто притримується такої думки, у дечому праві. Але!

Байдуже на власних фанів?

Дивіться, я ж не кажу про те, що, на мій погляд, вони одразу повинні були б написати пісні на цю тему. Я наполягаю на тому, що вони, найперше, люди, а людина повинна мати позицію щодо таких важливих подій. Бо що виходить, їм усім байдуже на загибель людей??? А серед тих, хто гине, є і прихильники їхньої творчості. Якщо лише тільки щодо своїх фанів вони переживають, то інші, виходить, нехай гинуть. Звичайно, вони так не думають і їм не байдуже, я думаю. Просто їхні очі не помічають такого підступного моменту у власних вчинках. А зі вчинків і слів, власне, виходить, що усім учасникам групи байдуже на страшну трагедію, що відбувається. Я дуже добре відчуваю їх творчість і підозрюю, що, приміром, Шарон (вокалістці), якби вона зрозуміла цю помилку, було б дуже боляче і совістно. Якби ж я міг з нею поговорити і зняти завісу з її очей…

Відповідальність за пропаганду в музиці

Тут є другий дуже важливий момент. Ви – музиканти, ви маєте вплив на величезну кількість людей, прихильників вашої творчості. І я навіть не до того це кажу, що типу можна скористатися їхньої любов’ю до вас і спробувати проштовхнути певні ідеї. Ні, з музикою таке не вийде, музика та й мистецтво загалом полюбляє справжність, щирість, у вас не вийде там збрехати, слава Богу. Просто ваші фани, ці люди відчувають вас, вони пов’язані емоційно з вами, вони орієнтуються на вас, беруть приклад, хтось більше, хтось менше, для когось ви є дуже сильним авторитетом. Ви ж музиканти, ви маєте розуміти свою відповідальність за тих людей, хто дозволяє вам поїти свої душі живильною вологою. Якщо у вас таке ставлення до ситуації, якщо вам байдуже на смерті людей, цілком можливо, що й ваша аудиторія певним чином буде вибудовувати свою свідомість з подібним ставленням і схожими ідеями. Звичайно, кожен прихильник має думати своєю головою і мати свою позицію, але це вже тема зовсім іншої розмови.

Я хочу цією ситуацією проілюструвати ті невидимі фактори, які впливають на формування нашої позиції. Можу сказати, що це якраз одні з таких собі каналів непомітного потрапляння інформації у свідомість, якими користуються ті, хто займається пропагандою. Неважливо усвідомленою чи неусвідомленою пропагандою, у корисних чи у поганих цілях. Тут справа у тому, що прихильники люблять вашу творчість, а отже довіряють вам, значить менш критичні у своєму сприйнятті вас.

Щоб зрозуміти мою думку, чому описаний мною момент щодо громадянської позиції музикантів дуже важливий – майже в кожної людини є улюблена музика, отже… самі розумієте.

Герої білої раси?

Згадаймо, як майже усі українські музиканти підтримали Майдан і його ідеологію, як кожен вважав і досі вважає обов’язком написати пісню на цю тему. Як це усіх об’єднало. І найбільший вплив мають ті пісні, що написані дійсно щиро, бо музикант насправді притримується такої позиції. Приміром пісня «Разом нас багато» - апріорі написана на замовлення – щось полунала трохи, але особливої дії не мала. Натомість подивіться на усім відому дебільну пісню з матами у приспіві з найпростішим нехитрим мотивом, яка лунає вже більше року звідусіль. Ви зрозуміли, на рахунок якої я кажу. Я впевнений, доречі, що її придумав якийся Грицько, може навіть бувший у нетверезому стані, який проникся повністю цією ідеологією. І повністювесь наш інформаційний простір вже рік як пронизаний піснями на тему Майдану, АТО, патріотизму, націоналізму, визвольної боротьби тощо. Вони лунають просто звідусіль. Так, навскидку, - у ОЕ є пісні, Другої Ріки, Тартака, Фіолета, групи O.Torvald, Руслани, Марічки Бурмаки, Козак систем, Пікардійської Терції і багатьох-багатьох інших. А від отаких «співаків» волосся дибки взагалі стає – Сокира Перуна, Nocturnal Mortum та ще деяких з їх компанії. Як ви думаєте, яких поглядів дотримується прихильник пісні «Герой білої раси»? Або той, хто слухає «пісні» з текстом «Я Син України! Слава тобі, Арійська Земля!»? А в них достатньо багато фанів, це молодь України, «цвіт нації». Хтось мені скаже – такі є усюди. Що переводити стрілки на інших? У нашому домі є ці осередки фашизму!!! Вони ходять нашою землею, це діти України! А ви мені про інших намагаєтесь казати.

Скажете, в Україні немає зомбації? Всі не йдуть слухняним стадом під сопілочку?

Буду радий коментарям від вас. Цікаво, що ви думаєте на усю цю тему.


[Перевод на русский]
Очень завидую тем, кто побывал на концерте Within Temptation - было много работы, и, к сожалению не удалось отлучиться. Если кто-то был в Стереоплазе позавчера, поделитесь впечатлениями.
Я хотел бы на этом примере обсудить один важный вопрос, который не дает мне покоя. Мы с моим другом обсуждали эту и подобные ситуации с музыкантами, и он поделился со мной полезными мыслями и натолкнул меня на размышления, которые сейчас попробую рассказать вам.
Расскажу предысторию. Within Temptation должны были приехать в Киев еще в октябре 2014 года, но тогда отменили свое выступление в связи с политической ситуацией в Украине. Цитирую, какую информацию предоставила их пресс-служба:
«Перенос концерта - вынужденная мера, в которой отражена позиция музыкантов и менеджмента коллектива. Государственные органы Нидерландов настоятельно рекомендуют своим гражданам отказаться от посещения Украины до прекращения военных действий на территории страны, - особенно, после трагической гибели десятков граждан Нидерландов на борту «Боинга - 777».
«Очень жаль, что нам приходится делать это, но поскольку политическая ситуация в Украине все еще нестабильна, и нет 100% уверенности в безопасности иностранцев, приезжающих в страну, у нас нет другого выбора, кроме как отложить концерт, запланированный в Киеве.
Мы очень любим выступать в Украине, и с нетерпением ждем этого концерта, но после анализа ситуации в стране и переговоров с нашими государственными органами, нам пришлось принять решение отказаться от выступления на этот раз, и перенести наше шоу на 31-марта 2015 года».

Если не вижу, значит нет
Знаете, что меня немного здесь огорчает... Что отмена концерта в Киеве произошла не из-за того, что в другой части страны умирают тысячами люди, не как протест против войны, против того, что власти страны совершают преступления против своего же народа, что власть закрывает глаза на фашистские батальоны и даже сама направляет их и пользуется их услугами, сама же производит взращивание националистического сознания, а местами даже такого, что приближается к фашистским взглядам и тому подобное. Нет, просто потому, что им опасно сейчас ехать в Украину. Ну и, конечно, их фанам, никто и сомневается в этом...
Это их выбор, конечно. Они имеют на него право. У меня другой вопрос. Есть ли у нас основания для того, чтобы осуждать такую ​​их позицию? Я пришел к выводу, что да.

Безразличны собственные поклонники?
Многие люди мне скажут, есть музыка, которая далека от политики. Вот, например, как эта группа, Within Temptation, у которой нет творчества на подобную тематику, они делают очень красивую личную лирику, причем здесь война? Вы, кто придерживается такого мнения, в чем-то правы. Но!
Смотрите, я не говорю о том, что, на мой взгляд, они сразу должны были бы написать песни на эту тему. Я настаиваю на том, что они, прежде всего, люди, а человек должен иметь позицию по таким важным событиям. Потому что получается, им всем безразлична гибель людей ??? Среди гибнущих есть и сторонники их творчества. Если только только в отношении своих фанов они переживают, другие, значит, пусть погибают. Конечно, они так не думают и им не безразлично, я думаю, просто их глаза не замечают такого коварного момента в собственных поступках. А по поступкам и словам, собственно, получается, что всем участникам группы безразлична страшная трагедия, что происходит. Я очень хорошо чувствую их творчество и подозреваю, что произошло бы с Шарон (вокалисткой), если бы она поняла эту ошибку, было бы очень больно и совестно. Если бы я мог с ней поговорить и снять пелену с ее глаз...

Ответственность за пропаганду в музыке
Здесь есть второй очень важный момент. Вы - музыканты, вы имеете влияние на огромное количество людей, поклонников вашего творчества. И я даже не к тому говорю, что типа можно воспользоваться их любовью к вам и попытаться протолкнуть определенные идеи. Нет, с музыкой такое не получится, музыка и искусство в целом любит настоящесть, искренность, у вас не получится там соврать, слава Богу. Просто ваши фаны, эти люди чувствуют вас, они связаны эмоционально с вами, они ориентируются на вас, берут пример, кто-то больше, кто-то меньше, для кого-то вы очень значительный авторитетом. Вы же музыканты, вы должны понимать свою ответственность за тех людей, кто позволяет вам поить свои души живительной влагой. Если у вас такое отношение к ситуации, если вам безразличны смерти людей, вполне возможно, что и ваша аудитория определенным образом будет выстраивать свое сознание с подобным отношением и похожими идеями. Конечно, каждый сторонник должен думать своей головой и иметь свою позицию, но это уже тема совсем другого разговора.
Я хочу этой ситуацией проиллюстрировать те невидимые факторы, которые влияют на формирование нашей позиции. Могу сказать, что это как раз одни из неких каналов незаметного попадания информации в сознание, которыми пользуются те, кто занимается пропагандой. Неважно осознанной или неосознанной пропагандой, в благих или в плохих целях. Тут дело в том, что поклонники любят ваше творчество, а значит доверяют вам, значит менее критичны в своем восприятии вас.
Чтобы понять мою мысль, почему описанный мной момент по гражданской позиции музыкантов очень важен - почти у каждого человека есть любимая музыка, значит ... сами понимаете.

Герои белой расы?
Вспомним, как почти все украинские музыканты поддержали Майдан и его идеологию, как каждый считал и до сих пор считает долгом написать песню на эту тему. Как это всех объединило. И наибольшее влияние имеют те песни, что написаны действительно искренне, потому что музыкант на самом деле придерживается такой позиции. Например, песня «Разом нас багато» - априори написана на заказ - вот она поиграла немного, но особого эффекта не было. Зато посмотрите на всем известную дебильную песню с матами в припеве и простым нехитрым мотивом, звучащая уже больше года отовсюду. Вы поняли, насчет какой я говорю. Я уверен, кстати, что ее придумал какой то Грицько, может даже пребывавший в нетрезвом состоянии, который проникся полностью этой идеологией. И полностью всё наше информационное пространство уже год как пронизано песнями на тему Майдана, АТО, патриотизма, национализма, освободительной борьбы и тому подобное. Они звучат просто отовсюду. Так, навскидку, - у ОЭ есть песни, Другой Реки, Тартака, Фиолета, O.Torvald'а, Русланы, Марички Бурмаки, Козак систем, Пиккардийской Терции и многих других. А вот таких вот «певцов» волосы дыбом вообще становится - Сокира Перуна, Nocturnal Mortum и некоторых из их компании. Как вы думаете, каких взглядов придерживается сторонник песни «Герой белой расы»? Или тот, кто слушает «песни» с текстом «Я Сын Украины! Слава тебе, Арийская Земля»? А у них достаточно много фанов, это молодежь Украины, «цвет нации». Кто-то мне скажет - такие есть везде. Что переводить стрелки на других? В нашем доме эти средоточия фашизма !!! Они ходят по нашей земле, это дети Украины! А вы мне о других пытаетесь говорить.
Скажете, в Украине нет зомбации? Все не идут послушным стадом под дудочку?
Буду рад комментариям от вас. Интересно, что вы думаете на всю эту тему.Subscribe

promo ru_polit april 1, 2020 00:00
Buy for 80 tokens
Пройдите обучение и получите пакет акций стоимостью до 25 000 ₽. Подробности по ссылке на сайте Тинькофф.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 60 comments