serjio_pereira (serjio_pereira) wrote in ru_polit,
serjio_pereira
serjio_pereira
ru_polit

Випадок у гаю (пієса)

Пані Магда, користуючись нагодою, дякую вам за можливість писати на рідній мені мові, не кривляючи язика, та шукаючі незнайомі літери на клаві.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Кінець 18 століття. Україна. Десь біля Полтави. Садок вишневий. Хата. Тин. На тині глечики. Хрущи гудуть, як навіженні, заважаючі розмові, що ведуть два кума:
— Як ся маєте, куме?
— Звиняйте, то есть прастітє, куме, але па-бєндєрєвські нє панімаю.
— Кажу, справи як?
— Дєла? Дєла, как сажа бєла!
— Ото тобі біс! Так ви куме москальскої мови навчились?
— То мой Андрьюша сьінок, студент масковского унівєрсітєта імєні Хана Кучума мєня учіт культурному язьіку, патамушта на малоросійском нарєчіі только з худобою, то єсть конєчно, со скотом, можна размовлять, у смьісле, бєсєдовать.
— Та що ви таке кажете, куме? Може з глузду з'їхали, чи горілки перепили на радощах, що синок з москальщини повернувся?
— Пєрєстаньтє казать, то єсть конечно, гаваріть глупостєй! Водки нє пью. Ето нє в трєндє зараз, тьфу, сєйчас, у Масквє. І пєрєстаньтє гаваріть пра какую-то "маскальщіну", мало того, что ето нєкультурно, так ето іщьо і мєжнацьіанальную рознь разжьігаєт, между брацкімі народамі. Мьі далжньі бьіть благадарньі вєлікаму рускаму народу за то, что он пріньос нам, хахлам, культуру і прасвєщєніє.
— Пробачте, куме, я не можу пишатися глибокою освітою, але ж як Києво- Могилянська академія? Як тоді з конституцією Пилипа Орлика бути? Нарешті з Магдебургським правом для українських міст? Було все це ще до москалів, чи ні, куме?
— Віжу кум, что вьі напіталісь духу бєндєровского. Можєт вьі буржуазньім украінскім нацьіоналістом сталі? Так я вам рєшьітєльно заявляю, что нам с вамі нє па-путі! Фашьізм нє прайдьот!
— От зараз вже з вами, куме все, як божий день, ясно. Ви куме захворіли. Імунітет слабий, ось й результат. Хвороба ця лікується, на жаль, тільки радікально!
— Чтьо, чтьо?
— Нічого!
Знімає з тина глечик та розбиває його об голову кума. Той очманіло дивиться на сусіда.
— Що трапилось, куме? Я не розумію, що зі мною коїться? Звідки ця гуля на потилиці?
— Бачу, що "ліки" допомогли! — відтуляючи ногою осторонь уламки глечика, каже кум, — а гуля минеться, наразі до Андрія та моєї Марічки весілля, зійде!
— Так може, куме, з такої нагоди оковитої хильнути, як гадаєте?
— Гадаю, що маєте рацію, куме!
— До речі, часом компанію не складите, куме? Треба буде завтра до Полтави, до університету, щодо переводу Андрійки з Москви.
Tags: Текст достал из сундука
Subscribe
promo ru_polit april 1, 00:00
Buy for 80 tokens
Что делать, если вы не успели совершить все необходимые для самоизоляции покупки, а в 100 метрах от подъезда не оказалось торгового центра? aliexs рекомендует скоротать время и порадовать себя приятными мелочами на глобальной виртуальной торговой площадке. Нажимая на любую из картинок…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 55 comments